Saturday, November 12, 2016

Täna PÖFFil temaatiline film: "Vägivaldselt õnnelik"


Me elame multiajastul: see tähendab tohutult võimalusi ja avatud suhtumist seksuaalsusesse. Berliin, loomulikult!, on linn, kus see dokumentaalfilm jälgib moodsaid linnainimesi, kes üritavad läbi valu teostada oma unistusi ja enesearendust.

Me näeme valgusega üle ujutatud 500 ruutmeetri suurust ruumi: see on Step 7, tantsija ja koreograafi Felix Ruckerti elutuba. Siin kohtub ta Mara Morgeni, seltskondliku kultuuritöötajaga. Üheskoos otsustavad nemad ja veel rühm sarnase mõttelaadiga inimesi panna proovile oma salajased ihad ja kõik selle, mis on ametlikult lubatud, süüvides mängudesse täis tantsu, meditatsiooni, valu ja seksi.

See film on intiimne ja mõtlik teekond, mis kompab piire siin- ja sealpool, saatjaks voolav kaamerapilk. Eksperimentaalne dokumentaalfilm on Paola Calvose lõputöö Berliini DFFB-s, kus ta õppis kinokunsti. Tema kujutluspildid on hüpnootilised ja filmi provotseeriv seisukoht portreteeritava subkultuuri osas kuulutab selle igati normaalseks.

Ja miks see ei peakski multiajastul normaalne olema? Olge valmis sensuaalseks, romantiliseks, karmiks ja paljast ihu mitte pelgavaks teekonnaks mööda sellist Berliini, mida te kunagi varem näinud ei ole.

Christoph Gröner

No comments:

Post a Comment