Wednesday, October 1, 2014

Esimene koolipäev (osa II)

Miku süda jättis lööke vahele, ta ahmis õhku ja pomises: “Jah, muidugi, õpetaja.“. Astusin ta pingi ette ja toetasin end mõnusalt lauaplaadile istuma. Tõstsin vasaku jala üle põlve, just nii palju, kui kitsas seelik seda teha lubas. Tundsin, kuidas valge pluusi ülevalt kolmas nööp nööpaugust välja vupsas. Kummardusin natuke ettepoole ja vaatasin Mikule küsivat otsa. „Ma kuulan sind,“ ütlesin vaikselt.

Mikk hakkas ebalevalt rääkima kõigest, mis suvel oli juhtunud. Sellest, kuidas ta oli näinud naabritüdrukut ühe vanema mehega põllu veerel suudlemas. Sellest, kuidas hallipäine mees oli oma kätt tüdruku rindadel edasi tagasi hõõrunud. Sellest, kuidas Mikk oleks tahtnud ise seal olla, kas selle tüdruku või mehe asemel, seda ei suutnud ta otsustada. Poiss rääkis, kuidas ta järgmisel päeval pesunöörilt ema pesu näppas ja end püksikutesse tühjaks lüpsis. Ta vabandas selle pärast nüüd tagantjärele ja ütles, et nii ei oleks tohtinud teha.

„Või nii on sinuga lood,“ sõnasin üllatunult. „Sul tuleb keskenduda õppimisele, see on viimane aasta koolis!“ ütlesin talle nõudlikult. „Mul on sinu jaoks midagi, et sa ei peaks enam end süüdlasena tundma, vaata!“ laususin ja tõusin püsti. Sikutasin kitsa seeliku ülespoole, nii et Mikk nägi, millist pesu ma kannan. „Sa võid need püksikud nädala lõpus endale saada,“ selgitasin ta jahmunud pilku nähes. Kuid ainult ühel tingimusel….

Kodune ülesanne õpilastele: Millisel tingimusel saab Mikk õpetaja püksikud nädala lõpus omale?

Loe ka: Esimene koolipäev (osa I) ja Esimene koolipäeva (osa III)

/jätkub/

Loo autor: Domina Frankie | DominaFrankie@gmail.com 

2 comments: