Wednesday, September 3, 2014

Esimene koolipäev (osa I)

Pühapäeva õhtul oli Mikk tuustinud musta pesu korvis. Ta leidis sealt ema roosad püksikud, toppis need oma teksade taskusse ja hiilis oma tuppa.

1. septembriks oli tal plaan panna need püksid omale kooli jalga. Oma toas peegli ees seistes võdistas ta homsele mõeldes õlgu. Keegi ei oska ära arvata tema saladust, keegi ei tea, mida ta tunneb oma tuksleva riista vastas.  Ta surus saagi sügavamale püksitaskusse. Mitte kunagi varem polnud ta oodanud esimest koolipäeva sellise ärevusega.

Sel suvel oli ta kogenud midagi täiesti uut. Nad olid perega suvekodus ja ema oli riputanud  oma pesu nöörile kuivama. Mikk oli seda trepilt vaadanud ja tundnud äkki seletamatut erutust, nähes pitsist stringe tuules lehvimas. Ta varitses sobivat hetke, kui kedagi aias polnud, ja näppas pesu nöörilt...

Esimese koolipäeva hommikul ärkas Mikk ilma kellata, käis kiirelt duši all ja sättis roosa pitsivahu omale teksade alla jalga. Hommikusöögilauas küsis ema Mikult, et kas ta on uue kooliaasta alguse üle nii elevil ja vaatas teda uurivalt. Mikk tundis, kuidas ta kõrvad kuumaks muutusid. Ta lõpetas kiiresti võileiva ja tormas uksest välja.

Vaatamata varasele tõusmisele jõudis poiss kooli alles siis, kui suurem osa õpilastest juba klassis istus. Näost tulipunasena ja kohmetuna liikus ta oma pinki. Kõik toimus nagu unenäos. Pitsitus jalge vahel. Mõte sellest, et istudes vilksatab teksade värvli vahelt roosa kummipael…

Klassijuhataja tund lõppes ja kell kutsus kõiki saali aktusele. Mikk aga istus vagusi oma pingis edasi ega liigutanud end. Kui viimane õpilane oli lahkunud, astus klassijuhataja ta pingi ette ja lausus: „Mikk, ma tean, et varjad mu eest midagi, mida peaksin teadma.“  Seejärel läks klassijuhataja ukse juurde ja keeras selle lukku. Miku süda jättis lööke vahele, ta ahmis õhku ja pomises: “Jah, muidugi, õpetaja.“.

Loe ka: Esimene koolipäev (osa II)

Loo autor: Domina Frankie | DominaFrankie@gmail.com 

2 comments: