Wednesday, June 4, 2014

Suvine saunaskäik


Põllu kohal ripub paks hall udu. Õhk on täis sooja niiskust ja värske rohu lõhna. Niitmata hein ja kraav, millest turritavad välja põlvepikkused raudnõgesed. Neid me sinuga korjama tulnud olemegi. Muidugi oled korjajaks vaid sina, Mina valin välja sobilikud taimed ja näitan näpuga eemalt, mida sina paljakäsi Mulle tooma pead.

Tammud  paljajalu ebalevalt põlluserval, otsides kindlamat jalgealust. Siis ühel hetkel tormad valju hõiskega kraavi ja püherdad looma kombel nõgestes. Ma vilistan ja sa tuled raketikiirusel Minu poole tagasi. Su käed ja jalad on kriibitud ja sa hingeldad Minuni jõudes. Heidad end Mu kummikutele ja lakud neilt poripritsmeid, ise rõõmust niutsudes. Patsutan sind seljale ja sikutan kergelt kõrvust. Selle peale hakkad sa Mu ees keerlema ja viskad end nõgestesse selili. Ütlen sulle tõsiselt, et enne töö ja siis puhkus - hakka nõgeseid korjama! Ajad end  püsti ja täidad käsku. Korjad korraliku kimbu tumerohelisi  nõiataimi ja mässid nende varte ümber hõbepaberi.

Jalutame tagasi väikese vana suitsusauna  poole, mille ees on pleekinud palgist istumiskoht. See sobib vihtlemiseks suurepäraselt. Sa loed Mu mõtteid ja mõistad Mu pilku. Ronid palgile kaksiratsi kõhuli ja sikutad oma lühikesed teksapüksid  alla. Lasen sul seal niiviisi, tagumik uppis, oodata, silmitsedes  kohevat nõgesekimpu oma käes. Siis libistan esimest korda nendega üle su paljaste kintsude ja selja. Sa mõmised ja ootad. Eraldan kimbust ühe nõgese ja seekord on  taime väge rohkem tunda, sest nähtavale ilmuvad väikesed punased täpikesed. Nüüd alles algab õige saunaskäik. Sa ohid ja puhid ja palud veel leili ja Ma pole kade. See, mida palud, seda ka saad.

Laupäevaõhtune saunaskäik, mis jääb meelde kogu suveks.

Domina Frankie | DominaFrankie@gmail.com

1 comment: