Sunday, April 27, 2014

Pervol külas

„Kas tahaksid tulla mulle külla, homme või ülehomme, vanalinna?“, kirjutab üks kummaline pervo. Olen temaga kohtunud ennegi, kuid mitte kunagi stuudios, ikka mõnes avalikus kohas. Selles peitub omamoodi võlu. Kiire kohtumine, pilgud, aga Ma tean, mida teeb tema käsi sel ajal püksitaskus.

Mul on mustade raamidega prillid, kõrged kontsad ja nahkmantel - paljal kehal ja ta teab seda. Oh, ja muidugi käekell! Need aksessuaarid on tähtsad.

Nüüd saadab ta Mulle sms-i küsimusega, et kas saaksin võtta kaasa kummikindad, kuna sellist räpast olevust nagu tema ei saavat Ma paljakäsi puudutada. Ma tean, see on tema fantaasia, Ma ei puuduta teda kunagi oma käega.

Sellele pihkurile meeldib mõte rahast, erinevatest kupüüridest, sellest kuidas Ma neid oma peos hoian ja teda nendega silitan...

Reedel palub ta korduvate sms-idega luba lakkuda Mu käekella sihverplaati ja ehk ka prilliklaase. Pole võimalik kõigile neile vastata. Sätin telefoni vaikuse peale.

Lõpuks saadan talle sõnumi, et kohtume x-tänava nurgal vanalinna piiril kell 17.00. Kohe saabub vastus, milles ta teadustab, kuidas ta end juba erutab.....

Järgmises sms-is on küsimused, et kas Ma ikka prillid ja kummikindad ka kaasa võtan ja et kas kingad on 15 cm või kõrgemad ...ja et mida ma temaga teen?

Vastan vaid, et ole homme kell 17.00 kohal.

Ta ei rahune, vaid saadab uue sõnumi ja siis veel ühe ja veel. Lõpuks tuleb “Aitäh!“ ja ta ootab mind kokkulepitud nurgal.

*****

...istun su köögis ja lõikan terava noaga õunast viile. Mu rinnad on paljad ja päike mängib nendega peitust.

Sina tõuk, oled põrandal ja püüad väikseid tükikesi, mida sulle viskan. Sa pead need õhust kinni püüdma ja ära sööma.        

Pruunid õunaseemned kukuvad maha. Kingade nõelteravad kontsad purustavad need ja valge sisu valgub parketile.             

Sa lakud selle kõik Mu kingadelt ja põrandalt ära. Viimasest õunatükist pigistan vaid mahla sulle näkku, misjärel saad kerge kõrvakiilu, et pole küllalt hästi puhastustöödega hakkama saanud.    

*****

Sa tead, milline Ma olen ja Mina tean sind. Tõusen ja lähen. Päike kuumutab rõduaknast sisse ja sa jääd sinna toa keskele konutama.

1 comment: