Thursday, August 1, 2013

Öö varemetes keset metsa

Olime astunud tihedas puuderägastikus juba pea pool tundi. Mu mustad läikivad kummikud olid porised ja pritsmed kuivasid reitel helepruunideks pisarateks. Ori sörkis kuulekalt Mul sabas keti otsas. Kakud huikasid ja suured puud kohisesid uimastavalt.
 
„Kohe oleme kohal, sa armetu olevus,“ ütlesin üle õla orja poole vaadates. Ta nägi räsitud välja, kriimud rinnal ja paljastel jalgadel, sääskedest puretud ja higine. Olin veendunud, et üksi veedetud öö varemetes keset metsa on talle just sobilik karistus ninatarkuse ja nartsissistliku käitumise eest, millega ta viimastel päevadel Mulle peavalu valmistas.
 
Jah, Ma ei eksinud - puude vahelt paistsidki vanad kivimüürid. Sellest oli pea aasta, kui siin viimati käisin. Tol korral saidki siia kinnitatud rauast ahelad ja kaelarõngas, mis praegu korralikult leherämpsu ja kuuseokste alla peidetud olid.
 
„Lase käia, lontrus! Säti oma ööbimiskoht valmis!“ andsin orjanärule korralduse. Ta hakkas aeglaselt kette okstest ja lehtedest puhastama. Need olid tõesti suured ja tugevad, talvega natuke roostetanud. Võtsin orja seljakotist tabalukud koos võtmetega, nööri ja kaheliitrise veepudeli. Käskisin tal korjata mõned värsked kuuseoksad ja sõnajalalehed, millest öine ase valmis teha. Jälle toimetas ta aegluubis.
 
„Liiguta end ometi,“ ergutasin teda pajuvitsaga vastu taguotsa ja sääri nähvates. Võtsin nööri ja viskasin selle üle varemenurga kaarduva pihlakaoksa. Sidusin plastikpudeli rippuma just nii kõrgele, et ori kaelavõrustatult selleni ulatuks.
 
Nüüd polnud enam muud kui käed raudadesse ja võru kaela. Lukud klõpsatasid kinni ja võtmed lükkasin oma võtmekimpu. „Tõuse ja näita, kui kaugele sa oma joogianumani ulatud,“ sikutasin orja seisma. Sättisin pudelit, võtsin kotist naaskli ja tegin põhja väikese augu.
 
„Nüüd peaks sul küll igati kena öö tulema, rajakas,“ laususin end minekule seades. Hakkas juba hämarduma ja Ma ei tahtnud rohkem minutitki viivitada. „Kauneid unenägusid ja head järelemõtlemist,“ soovisin ja eemaldusin puude vahele.

2 comments: