Monday, April 29, 2013

Aedniku pidupäev


Juba kell pool kaheksa oli ta üleval, kuigi oli pühapäev. Seda päeva oli rainer nädalaid oodanud, võiks öelda isegi, et aastaid.

Esimene töö oli hobusesõnniku rookimine. Õieti oli vaja see tõsta suurtesse kottidesse, et aeda transportida. Hommikujaheduses tegi ori rainer vilkaid liigutusi labidaga, sest liiga palju riideid tal just seljas ei olnud. Pealegi seisis Printsess kõrval ja ergutas, kui orjal laiskus peale tükkis. Labidatäis teise järel liikus taimede väetamiseks mõeldud kraam kottidesse. Õhus oli hommikuse udu niiskuse tõttu eriti teravalt tunda juba kompostiks muutuva hobusesõnniku lõhna. rainer täitis usinalt kotte ja kui Printsess lühikeselt jalutuskäigult naases, oli vaja veel viimane kott täita.

Printsess keerutas ootavalt autovõtmeid sõrme otsas, kui need äkki kaugele hunnikusse lendasid. Te võite ju arvata, kes pidi neile järgi minema. Samas ilmus Liliani silmadesse äraseletatud pilk ja Ta sundis orja alasti. Kui rainer tahtis kiiresti ülesannet täitma asuda, selgus, et seda tuli teha roomates. Sellistes asjades ei saa olla vasturääkimist. Ehkki alandus oli isegi raineri jaoks äärmuslik, ronis ta pabulate ja saepuru vahele. Liliani näos oli näha vaid põgusat rõõmuvarjundit, kui roojane alasti ori veel viimased labidatäied kotti viskas.Päeva teine pool kulges Liliani maamajas. Kõigepealt proovis Printsess orjale riistapuuri paigaldada, aga erutunud rainerile ei mahtunud see kuidagi riista peale. Mõningase sõnnikulaotamise järel, kui rainer sai veidi vananenud toidujäätmetest esimese oote, läks ka puur peale. Lilian nautis terrassil veini ja kevadpäikest ning rainer töötas palehigis. Leidnud külmikust kahtlase säilivusajaga kala, sundis Lilian orja seda põlvili ära sööma.Nüüd oli aeg sauna kraamida. Et rainer tõsiselt hobuserooja järgi haises, käskis Lilian tal vanni ronida ja õnnistas aednikku korraliku kuldse dušiga. Loomulikult kaasnes sellega ka janu kustutamine. Õnnelik ori kobis seepeale saunalava alla, kuhu tavaliselt leilivõtjate higi tilgub. Ega talle peale nuustiku rohkem vahendeid ei antud. Hoolikalt nühkides sai saunapõrand üsna vedela ilme. Ja seda Lilian ootaski. Ootamatult uuesti raineri tööd kontrollima ilmunud, käskis ta orjal selle kõntsa sees aeleda. Lihtsalt, et viimane oma seisundit ei unustaks. Muidugi pidi rainer Printsessi varbad puhtaks lakkuma ja paar korda ka põrandat noolima. Pärast seda võis ta oma tööd jätkata. Alandus ajas puuri riista ümber pingule, kuid saun ja vannituba said korralikult läikima.

Alles nüüd võis rainer magustoidu juurde asuda. Maja kaks wc-potti vajasid samuti filigraanset puhastamist. Veidi tegi ülesande keerulisemaks see, et tal ei lubatud kordagi püsti tõusta, aga rainer on roomamisega harjunud. Peaaegu oleks ta karistada saanud, sest loputuskasti pealt oli suure erutuse tõttu halvasti pühitud. Muidugi oli rainer valmis vastutust kandma, kuid pikk päev oli ka Liliani väsitanud. Seepärast eelistas Ta kasitud saunas lõõgastuda, mille puhul rainer leiliviskaja ametit pidas. Ikka põrandal istudes. Ja erilise innukuse preemiaks sai ta harukordse võimaluse Printsesi higi lakkuda. Pärast suurepärast privileegi Liliani jalgevahe tagumise poole puhastamise näol oli orjal juba paradiisi tunne.

Aednik ja koristaja saadeti minema õhtupoolikul, kui ta puurist vabastati ja huvitava sisuga prügikott kaasa anti. Alles räpasesse orjaurkasse tagasi roninuna hakkas rainer tegelikult aru saama, kui õnnelik ta oli täna olnud. Kindlasti palub ta uut võimalust kasulik olla ning terve suvi on veel ees!

soperdise autor:
ori rainer

No comments:

Post a Comment