Tuesday, December 11, 2012

Raamatuarvustus: "Viiskümmend halli varjundit"

ori raamatut lugemas
”Lugesin läbi E. L. Jamesi raamatu "Viiskümmend halli varjundit" (”Fifty Shades of Grey”) ja kuigi see oli kirjanduslikult mõnes mõttes nõrk (rääkimata kirjavigadest) ning kindlasti ka liiga soft, leidsin emotsionaalselt väga palju sarnasusi. Isegi üllatavalt palju. Selles mõttes oli huvitav teos ja asjahuvilistele kindlasti soovitatav,” kirjutas Mulle alandlikult ori rainer.

karistuse kätte saanud ori
Nagu ülalolevalt pildilt näha, siis Mina arvasin raamatust teisiti ja nüpeldasin raineri tagumiku selle tobeduse soovitamise eest tumeroosaks! Miks? Aga sellepärast, et New York Timesi bestseller nr 1 on küll kõike muud kui raamat, mida Mina teile soovitaks! Seda soperdist poleks aidanud ka kvaliteetsem tõlkimine.

Teose tagakaanel on tekst: “See romantiline ja haarav romaan mõjub vabastavalt, tekitab tõelist sõltuvust ning jääb alatiseks meelde.”

Tegelikult koosnevad need 512 närust lehekülge kordustest, mis näevad välja nii: ”Ma hakkan teid nüüd keppima, preili Steele.”, “Kuulen fooliumi rebenemise heli.”,”Oh, ta on nii ilus ja lõhnab kalli dušigeeli järele.” jne.

Ja mõelda vaid: ”Ta tõmbab teksad jalga ilma aluspüksteta!“ ning ”Ta pöörab end nii, et lamab mu kõrval, ja ma tunnen oma puusaga ta erektsiooni!”. ”Oh, ma tahan teda enda sisse!”. Selle peale küsib Christian: “Kas see on kena?” Minu küsimus: mis asi on ”kena”? See raamat on läbivalt ”kena” ja booooring.

Kokkuvõttes räägib ”50 halli varjundit” sellest, kuidas end kalli dušigeeliga pesev megarikkur Christian tutvub süütu 21aastase neiuga, kelle ta oma silmipimestava iluga voodisse meelitab, seal kohe hoogsalt pöidlaringe tehes talt süütuse võtab ja siis tugevalt riistaga rammides mitmeid orgasme esile kutsub. Peale sellist meistritööd tuleb välja, et voodis oli lausa kaks süütut tegelast, kes aga oma suurepäraste korduvate orgasmidega, mida iga liigutusega ikka ja jälle esile kutsutakse, lugeja imetluse peaks pälvima.

Et üksluist tegevust jätkuks 512 leheküljele, tuleb seda kahtlemata samas sõnastuses korrata. Vaherepliikideks on pakutud Christiani huvitav hobi naisi natuke piinata ja neile reegleid kehtestada. Nii näiteks tuleb neil vastuvaidlematult võtta vastu tema poolt kingitud autod ja tehnika, lennata tema eralennukiga ja süüa austreid.

Ma ei oskagi muud öelda, kui et vaatasin viimast lehte ja leidsin imestusega sellise lause: esimese (sic!) osa lõpp.

Domina Frankie
DominaFrankie@gmail.com

1 comment:

  1. Tuleb Teile au anda, et Teil jätkus visadust ja aega,et sellist soperdist vapralt lõpuni lugeda!

    ReplyDelete