Saturday, November 17, 2012

Etiketist orjale

ori rainer Domina Frankiega
orja kohta võiks tema soost rääkides öelda kas „emane“ või „isane“. Kasutatakse ka sõnu „ori“ või „orjatar“, kusjuures tundub, et „ori“ kehtib nii emaste kui isaste orjade kohta. Sageli kasutatakse orjast kirjutamisel väljendit „see“ rõhutamaks „selle“ alamat olekut. Eesti keeles võib selline kirjapruuk olla küllaltki eksitav, aga kui leitakse, et segadust ei teki, siis  pole ju probleemi.

Pole mõtet kirjutada Dominandile, et „teen kõike, mida Sa tahad“. Esiteks on see kohutavalt igav, sest selliseid kirju leidub iga Dominandi kirjakastis sadade kaupa. Teiseks võiks mingi pidepunkt ju olla, millest sinuga tegelemisel kinni hakata. Kolmandaks – sa ei mõtle seda ju ometi tõsiselt?! Fantaasiana on mitmed tegevused erutavad, kuid arvesta, et sellised kiimaolekus veeretatud mõtted käivad reaalsusest palju eespool.

Kui sa ikka tõesti tunned ennast alluvana ja soovid seda kasvõi ridade vahel näidata, siis kirjuta oma nimi alati väikese tähega. Sama kehtib ka sõna „mina“ kohta. Seda isegi lause alguses! Kogenud Dominant märkab seda. Kehtib muidugi ka muude alluvat tähistavate sõnade suhtes. Seevastu Tema nimi tuleb alati kirjutada suure tähega. Ülimalt sobiv on kasutada suhtlemisel teie-vormi, kusjuures ka sõna „Teie“ on rangelt vajalik kirjutada suure tähega. Ole mureta, kui Dominandile see ei sobi, siis annab Ta sellest teada.

Ära unusta tänada! See on vähim, mida sa teha saad, kui sinu tähtsusetu persoon on sadade teiste nõudlejate hulgast millegipärast tähelepanu pälvinud. Täna ka edaspidi, sest tänulikkus ei muuda ühtki alluvat halvemaks ning on sinu pühendumise heaks näitajaks.

Püüa vältida korraldusi enda suhtes. Kasutades sõnu „peab“ ja „tuleb“, jätad ise domineeriva mulje. Loomulikult on mingid raamid, milles tegutsetakse, kuid loomingurõõm nende raamide sees on tavaliselt Dominandi osa. Kui seda on vaja, siis küll saad ka sina tegevusse oma panuse anda ja seda kujundada.

Järgides neid väheseid nõuandeid etiketi osas, ei ole sul vaja unustada oma tegelikku inimväärikust. Meil on lihtsalt teatud suhetes oma kindel roll ja partnerile on meeldiv, kui sa selles püsid, kuni pole teisiti kokku lepitud.

Loo autor on ori rainer.

No comments:

Post a Comment